اخبار
آخرین عناوین
علمی
 
دانلود اپليكيشن بازدید از موزه هاي معروف دنيا
گوگل اپليكيشن جديدي را توليد كرده كه با آن مي توان از موزه هاي دنيا به صورت آنلاين بازديد كرد.
به گزارش علم‌آموز، نام اين اپليكيشن جديد «هنر و فرهنگ» (Art and Culture) است كه مجموعه آثار نفيس بيش از يك هزار موزه مشهور جهان را در خود جاي داده است.
رتبه‌هاي شبكه‌هاي اجتماعي در ايران
شرايط امروز شبكه‌ها مانند اينستاگرام و تلگرام در ايران، با ترافيك بيشتر نسبت به توييتر و فيس‌بوك
در ايران شبكه‌هاي اجتماعي و وب‌سايت‌هاي خارجي مانند اينستاگرام در رتبه ۹، تلگرام ۱۳، يوتيوب ۴۷، فيس‌بوك ۱۳۲ و توييتر ۴۷۲ قرار گرفته‌اند و شبكه‌هاي اجتماعي داخلي مانند فيس‌نما در رتبه ۳۴ و كلوب در رتبه ۶۳ قرار دارند.

سردوش حمام هوشمند برای هشدار به آنانی که زیاد در حمام می‌مانند + تصاویر
هیدرا، سردوش حمامی است که با توجه به میزان اتلاف آب مصرفی تغییر رنگ می‌دهد تا کاربر را از مقدار اتلاف آب و انرژی آگاه سازد.
توسط محققان دانشگاه صنعتی شریف انجام گرفت
ایجاد تغییرات نانوساختار در ساختمان سلول‌های خورشیدی به منظور افزایش میزان بازدهی
محققان دانشگاه صنعتی شریف با همکاری پژوهشگرانی از انستیتیو مهندسی و پژوهش مواد سنگاپور موفق شدند در طرحی تحقیقاتی، با ایجاد تغییراتی در مقیاس نانو روی اجزای تشکیل دهنده سلول‌های خورشیدی حساس به رنگ، میزان بازدهی تبدیل انرژی خورشیدی به الکتریکی این نمونه‌های آزمایشگاهی را افزایش دهند. علاوه بر این، در ساخت آند این سلول خورشیدی از روشی بهره گرفته شد که جزء روش‌های صنعتی، کم هزینه و ساده است.

ساخت فوتوکاتالیستی با بازده بالا در تصفیه پساب‌های صنعتی در دانشگاه سمنان
محققان دانشگاه سمنان به منظور دستیابی به سیستمی بهینه در تصفیه آب و پساب، فوتوکاتالیستی را در مقیاس آزمایشگاهی طراحی کردند که سرعت و راندمان بالایی در حذف آلاینده‌های آلی دارد. این فوتوکاتالیست از طول عمر بالایی برخوردار است و می‌تواند در چرخه‌های متوالی استفاده شود. استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در سیستم تصفیه، از دیگر ویژگی‌های ممتاز این طرح است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>